Kapnometrie veterinární

Kapnometrie je neinvazivní metoda (fyzikálně infračervená absorpční spektrometrie), pomocí které se zjišťuje tlak vydechovaného CO2 a dechová frekvence - počet dechů za minutu. Naměřené hodnoty tlaku CO2 se zobrazují jako číslice (tzv. etCO2, z AJ end-tidal ) a jako graf typických tvarů.

Navštivte velmi zajímavé stránky v angličtině, kde je příjemnou formou problematika kapnometrie objasněna a přiblížena.

Nonin Medical vyrábí kapnometry zobrazující respiraci, číselné hodnoty etCO2 a kapnograf. Bohužel v Evropě se tyto kapnometry pro veterinární praxi neprodávají. Je samozřejmě možné s příslušnými veterinárními senzory používat kapnometry původně určené pro humánní použití.

Nonin Medical má ve své nabídce i jednodušší přístroje, které jsou ve veterinární praxi oblíbené pro svoji zvukovou signalizaci výdechu - detektory, které zjišťují (detekují) CO2 ve výdechu, a hodnoty etCO2 (včetně respirace) orientačně zobrazují.

LifeSense II, model LS1

Nonin Medical, Inc. pro evropský trh v současné době nenabízí specializovaný veterinární kapnometr kombinovaný s pulsním oxymetrem. Pro veterinární praxi lze použít humánní přístroj LifeSense II, nejčastěji s jazykovým veterinárním senzorem 2000SL. V této části naleznete…

více o produktu »